1808Y0250183FCR
Mfr.Part #
1808Y0250183FCR
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±1%
Datasheets
1808Y0250183FCR
Knowles Syfer 1808Y0250183FCR
FlexiCap™ 0.018μF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0250183FCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y0250183FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm