1808Y0250182KCR
Mfr.Part #
1808Y0250182KCR
Description
CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808Y0250182KCR
Knowles Syfer 1808Y0250182KCR
FlexiCap™ 1800pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0250182KCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y0250182KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm