1808Y0250181MDR
Mfr.Part #
1808Y0250181MDR
Description
CAP CER 180PF 25V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
180pF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
1808Y0250181MDR
Knowles Syfer 1808Y0250181MDR
FlexiCap™ 180pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0250181MDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0250181MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm