1808Y0160682KFT
Mfr.Part #
1808Y0160682KFT
Description
CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y0160682KFT
Knowles Syfer 1808Y0160682KFT
FlexiCap™ 6800pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160682KFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0160682KFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm