1808Y0160472JCR
Mfr.Part #
1808Y0160472JCR
Description
CAP CER 4700PF 16V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
16V
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808Y0160472JCR
Knowles Syfer 1808Y0160472JCR
FlexiCap™ 4700pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160472JCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0160472JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm