1808Y0160391KDR
Mfr.Part #
1808Y0160391KDR
Description
CAP CER 390PF 16V X7R 1808
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
1808Y0160391KDR
Knowles Syfer 1808Y0160391KDR
FlexiCap™ 390pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160391KDR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y0160391KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm