1808Y0160181JDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0160181JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 16V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
180pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Datasheets
1808Y0160181JDT
Knowles Syfer 1808Y0160181JDT
FlexiCap™ 180pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160181JDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1808Y0160181JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm