1808Y0160180KFT
Mfr.Part #
1808Y0160180KFT
Description
CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y0160180KFT
Knowles Syfer 1808Y0160180KFT
FlexiCap™ 18pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160180KFT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y0160180KFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm