1808Y0160124MDR
Mfr.Part #
1808Y0160124MDR
Description
CAP CER 0.12UF 16V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.12μF
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808Y0160124MDR
Knowles Syfer 1808Y0160124MDR
FlexiCap™ 0.12μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160124MDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808Y0160124MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm