1808Y0100681KCR
Mfr.Part #
1808Y0100681KCR
Description
CAP CER 680PF 10V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
1808Y0100681KCR
Knowles Syfer 1808Y0100681KCR
FlexiCap™ 680pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0100681KCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y0100681KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm