1808Y0100122MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0100122MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 10V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808Y0100122MXR
Knowles Syfer 1808Y0100122MXR
FlexiCap™ 1200pF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0100122MXR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808Y0100122MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm