1808Y0100121GCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0100121GCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 10V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y0100121GCR
Knowles Syfer 1808Y0100121GCR
FlexiCap™ 120pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0100121GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0100121GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm