1808JA256P80DCRSY2
Mfr.Part #
1808JA256P80DCRSY2
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
250V
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
6.8pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808JA256P80DCRSY2
Knowles Syfer 1808JA256P80DCRSY2
6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA256P80DCRSY2 Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808JA256P80DCRSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm