1808JA255P60DCTSY2
Mfr.Part #
1808JA255P60DCTSY2
Description
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.5pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Voltage
Datasheets
1808JA255P60DCTSY2
Knowles Syfer 1808JA255P60DCTSY2
5.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA255P60DCTSY2 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808JA255P60DCTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm