1808JA250681KXTSPU
Mfr.Part #
1808JA250681KXTSPU
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1808
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Feature :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
680pF
Datasheets
1808JA250681KXTSPU
Knowles Syfer 1808JA250681KXTSPU
680pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250681KXTSPU Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808JA250681KXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm