1808JA250680GCRSPU
Mfr.Part #
1808JA250680GCRSPU
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 1808
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
68pF
Feature :
High Voltage
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808JA250680GCRSPU
Knowles Syfer 1808JA250680GCRSPU
68pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250680GCRSPU Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808JA250680GCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm