1808HC152KATBE
Mfr.Part #
1808HC152KATBE
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1808
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
Thickness :
2.032mm
Height :
2.03mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated DC :
3kV
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808HC152KATBE
KYOCERA AVX 1808HC152KATBE
1500pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808HC152KATBE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 3kV allows it to function.
1808HC152KATBE Features
a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV