1808GC681KAT1A
Mfr.Part #
1808GC681KAT1A
Description
CAP CER 680PF 2KV X7R 1808
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.032mm
Voltage - Rated DC :
2kV
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Surface Mount, MLCC
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dissipation Factor :
0.1 %
Size / Dimension :
0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
680pF
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
2
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Height :
2.032mm
Length :
4.6mm
Mount :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
2.03mm