1808GA330KATME
Mfr.Part #
1808GA330KATME
Description
CAP CER 33PF 2KV NP0 1808
Height :
2.032mm
Case Code (Imperial) :
Depth :
2.03mm
Thickness :
2.032mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Datasheets
1808GA330KATME
KYOCERA AVX 1808GA330KATME
33pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808GA330KATME Overview
A 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 2kV.
1808GA330KATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV