1808CC682KATME
Mfr.Part #
1808CC682KATME
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1808
Voltage - Rated DC :
630V
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Depth :
2.03mm
Height :
2.032mm
Tolerance :
±10%
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
Thickness :
2.032mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808CC682KATME
KYOCERA AVX 1808CC682KATME
6800pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808CC682KATME Overview
This device's program size/dimension is 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 630V can be used for operation.
1808CC682KATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V