1720BL15B0050E
Mfr.Part #
1720BL15B0050E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
BALUN 625MHZ-2.8GHZ 50/50 0805
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Balun
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Cut-off Frequency-Min :
625MHz
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Bandwidth :
2.19 GHz
Physical Dimension :
L2.01XB1.24XH0.94 (mm)
Reach Compliance Code :
Unknown
Insertion Loss (Max) :
1.5dB
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 50Ohm
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Cut-off Frequency-Max :
2815MHz
Frequency Range :
625MHz~2.8GHz
Phase Difference :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Case Code (Imperial) :
Length :
2.01mm
Case Code (Metric) :
Return Loss-Min :
9.5dB
Published :
Transformer Type :
RF TRANSFORMER
Height :
1.05mm
Datasheets
1720BL15B0050E
Introducing Balun Johanson Technology 1720BL15B0050E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:2.19 GHz, Package / Case:0805 (2012 Metric), 1720BL15B0050E pinout, 1720BL15B0050E datasheet PDF, 1720BL15B0050E amp .Beyond Balun Johanson Technology 1720BL15B0050E ,we also offer BALF-SPI2-01D3, BD0810N50100AHF, BD3150N50100AHF, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.