16KEHD10BBSDVM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
16KEHD10BBSDVM
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEH 16A 2S SP DELTA BS 520 VAC
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated DC :
Configuration :
Two Stage
Mounting Type :
Chassis Mount
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Inductance :
Package :
Box
Current :
16 A
Approval Agency :
CSA, UL
Series :
KEH-BS
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated AC :
520V
Datasheets
16KEHD10BBSDVM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH