1523-P1-156
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1523-P1-156
Manufacturer
Fluke Electronics
Package / Case
200
Datasheet
Download
Description
BUNDLE 1523 W/CASE 5616 LEMO TO
Manufacturer :
Fluke Electronics
Product Category :
Type :
Handheld
Series :
REACH SVHC :
Unknown
Package / Case :
200
Mount :
External
Includes :
Case, Connector, Holder
Input Type :
Thermocouple
Width :
200mm
Probe Type :
C, E, J, K, L, M, N, T, U, B, R, S
Display Type :
LCD
Height :
96mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Display :
C°/F°
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Range :
-328~788°F -200°C~420°C