14-009-152FB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
14-009-152FB
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
Description
CABLE JUMPER 14POS 2.54MM 9"
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Termination Style :
Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Cable Type :
Ribbon
Connector Type :
INTERCONNECTION DEVICE
Series :
152FB
Number of Contacts :
14
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Exposed Ends :
0.125 3.18mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
5 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Length :
9.000 228.60mm
Wire/Cable Gauge :
26 AWG
Pbfree Code :
yes
Color :
Black
Datasheets
14-009-152FB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CABLE 5POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH