13848-18G02B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
13848-18G02B
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
ADAPT 1/16 PCB TO SCREW TERM BLK
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Between Series Adapters
Series :
1384x
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
18 Position
Published :
Color :
Black
Convert To (Adapter End) :
Screw Terminals
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Convert From (Adapter End) :
1/16 PCB
Datasheets
13848-18G02B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • ASSMANN WSW Components
    ADAPT DB9F TO 6P6C JACK BEIGE
  • ASSMANN WSW Components
    ADAPT DB9F TO RJ45 JACK BEIGE
  • SparkFun
    ADAPT TERM BL 2POS TO 2.1MM JCK