13084V0588-E
Mfr.Part #
13084V0588-E
Manufacturer
METZ CONNECT
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RJ45 PATCH CORD, CAT 6, ULTRAFLE
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
METZ CONNECT
Product Category :
Failure Rate :
Product Status :
Active
Connector Type :
Plug to Plug
Shielding :
Shielded
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±2%
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Features :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.190 Dia x 0.562 L (4.83mm x 14.27mm)
Series :
ERL
Cable Type :
Round Cable
Style :
Cat6
Length :
1.64 (500.0mm)
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Resistance :
15 Ohms
Power (Watts) :
1W
Number of Positions/Contacts :
8p8c (RJ45, Ethernet)
Base Product Number :
13084V
Color :
White
Datasheets
13084V0588-E
METZ CONNECT 13084V0588-E
White Plug to Plug Round Cable Cat6 Modular Cable 1.64 500.0mm -65C-175C 15Ohms