1206E104K250KHT
Mfr.Part #
1206E104K250KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V 1206
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.064 1.63mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
Feature :
High Temperature
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
1206E104K250KHT
Knowles Precision 1206E104K250KHT
0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
1206E104K250KHT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm.
1206E104K250KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm