1206D332J500KHT
Mfr.Part #
1206D332J500KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.064 1.63mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Temperature
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~200°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1206D332J500KHT
Knowles Precision 1206D332J500KHT
3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
1206D332J500KHT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1206D332J500KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm