1111P680FW501X
Mfr.Part #
1111P680FW501X
Description
.110 X.110 68 PF 1% 500 VOLTS SU
Thickness (Max) :
0.100 (2.54mm)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
68 pF
Datasheets
1111P680FW501X
Passive Plus, Inc. 1111P680FW501X
1111P 1111 2828Metric Ceramic Capacitor 0.110L x 0.110W 2.79mm x 2.79mm P90 ±1% 68pF