10GENW3E-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GENW3E-R
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Connector Style :
IEC 320-C14
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Mount :
Panel, Snap in
Current - IEC :
10A
Fuse :
No
Series :
GE
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
Number of Positions :
3
Termination :
Wire Leads
Packaging :
Bulk
Accomodates a Fuse :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
115V
Package / Case :
Module
Voltage - IEC :
115/250VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Bleed Resistor
Current Rating :
10A