100TDVST2-1
Mfr.Part #
100TDVST2-1
Manufacturer
Delta Electronics
Description
LINE FILTER 480VAC 100A CHASS
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Line Filter Modules
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
L240.0XB110.0XH150.0 (mm)/L9.449XB4.331XH5.906 (inch)
Voltage - Rated AC :
480V
Length :
240mm
Current :
100A
Frequency :
60Hz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Chassis Mount
Additional Feature :
INDUCTANCE 0.9 MILLI HENRY
Frequency - Operating :
50/60Hz
Termination :
Threaded
Configuration :
Two Stage
Series :
TDV
Termination Style :
Terminal Block
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Chassis Mount
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Packaging :
Box
Inductance :
L1 - 900μH, L2 - 8μH
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Approval Agency :
cURus, ENEC, SEMKO
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
110mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
150mm
Published :
Current Rating :
10A
Datasheets
100TDVST2-1
Delta Electronics 100TDVST2-1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH