100R7-127B
Mfr.Part #
100R7-127B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 7POS 1.00MM 5"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Conductors :
7
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type :
FFC, FPC
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm
Pitch :
0.039 1.00mm
Number of Pins :
7
Length :
5.000 127.00mm