100R6-305B
Mfr.Part #
100R6-305B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 6POS 1.00MM 12"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Number of Conductors :
6
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Number of Pins :
6
Factory Lead Time :
6 Weeks
Cable Type :
FFC, FPC
Pitch :
0.039 1.00mm
Length :
12.0 304.8mm