100R6-102B
Mfr.Part #
100R6-102B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 6POS 1.00MM 4"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Cable Type :
FFC, FPC
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm
Length :
4.000 101.60mm
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Number of Conductors :
6
Pitch :
0.039 1.00mm