100R5-51B
Mfr.Part #
100R5-51B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 5POS 1.00MM 2"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Published :
Cable Type :
FFC, FPC
Pitch :
0.039 1.00mm
Number of Conductors :
5
Length :
2.000 50.80mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Number of Pins :
5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm