100R17-76B
Mfr.Part #
100R17-76B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 17POS 1.00MM 3"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Number of Conductors :
17
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type :
FFC, FPC
Number of Pins :
17
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm
Pitch :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
3.000 76.20mm