100R15-203B
Mfr.Part #
100R15-203B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 15POS 1.00MM 7.99"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Pitch :
0.039 1.00mm
Length :
7.992 203.00mm
Number of Conductors :
15
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Number of Pins :
15
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm