100R15-152B
Mfr.Part #
100R15-152B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 15POS 1.00MM 5.98"
Stock
861
In Stock :
861
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Number of Conductors :
15
Number of Pins :
15
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Pitch :
0.039 1.00mm
Cable Type :
FFC, FPC
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
5.984 152.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
2004
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm