100R10-305B
Mfr.Part #
100R10-305B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 10POS 1.00MM 12"
Stock
784
In Stock :
784
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Pitch :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Number of Conductors :
10
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type :
FFC, FPC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
12.0 304.8mm
Published :
2004
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm