1.5SMCJ24CA
Mfr.Part #
1.5SMCJ24CA
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Package / Case
SMC(DO-214AB)
Datasheet
Download
Description
TVSDIODE,SMC,24V,1500W,BI
Stock
10
In Stock :
10
Bidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Package / Case :
SMC(DO-214AB)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.6A