1.5SMC75A M6G
Mfr.Part #
1.5SMC75A M6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Series :
1.5SMC
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
7.13V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
139A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.3V
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Supplier Device Package :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.4V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW