1.5SMC24CA R7G
Mfr.Part #
1.5SMC24CA R7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
47A
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Series :
1.5SMC
Power Line Protection :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20.5V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33.2V