1.5SMC24AH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1.5SMC24AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33.2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45.2A
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Supplier Device Package :
SMC (DO-214AB)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20.5V
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V