1.5SMC100CA V7G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1.5SMC100CA V7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Series :
1.5SMC
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11.4A
Bidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
95V