1.5KE43CAH
Mfr.Part #
1.5KE43CAH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Zener
Supplier Device Package :
1.5KE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36.8V
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
50 Weeks
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
59.3V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
25.3A
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
40.9V