1.5KE36CAH
Mfr.Part #
1.5KE36CAH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Bidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Line Protection :
No
Factory Lead Time :
50 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
34.2V
Applications :
Automotive
Packaging :
Tape and Box (TB)
Supplier Device Package :
1.5KE
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
30.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30.8V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW