1.5KE33CA B0G
Mfr.Part #
1.5KE33CA B0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
34A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28.2V
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.7V