1.5KE30CAHA0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1.5KE30CAHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
41.4V
Series :
Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
25.6V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Supplier Device Package :
DO-201
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38A
Voltage - Breakdown (Min) :
28.5V