1.5KE250CAHA0G
Mfr.Part #
1.5KE250CAHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 214VWM 344VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.5A
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
344V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Series :
Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
214V