1.5KE250A A0G
Mfr.Part #
1.5KE250A A0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 214VWM 344VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
344V
Voltage - Breakdown (Min) :
237V
Series :
1.5KE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Line Protection :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Unidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.5A
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
214V
Supplier Device Package :
DO-201
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ